AERATOR WERTYKULATOR SPALINOWY 3W1 3,8KW AREATOR

Dostępność: brak towaru
Cena: 1 129,00 zł 1129.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

AERATOR WERTYKULATOR SPALINOWY 3W1 3,8KW AREATOR

380mm SZEROKOŚĆ ROBOCZA
2x PASEK
2x WAŁEK

 • Model: M83270
 • Producent: DEMON

Areator i Wertykulator spalinowy DEMON 3w1
Aeracja + Wertykulacja + Zbieranie do kosza

AERACJA I WERTYKULACJA - DWA NIEZALEŻNE PROCESY
Urządzenie dzięki dwóm osobnym wałkom pozwala przeprowadzić aerację i wertykulację oddzielnie, co pozwala Państwu na jeszcze bardziej precyzyjną pracę przy pielęgnacji trawnika.
Wertykulację wykonujemy głównie wiosną i jesienią, natomiast aeracja to proces który można wykonywać częściej, możliwość rozdzielenia tych czynności to duża zaleta naszego urządzenia.

W zestawie dołączamy dwa paski napędowe.

Solidne mocowanie oraz łożyskowanie wałków zwiększa niezawodność całego mechanizmu.

Wertykulator
Płytkie pionowe cięcie trawnika ma na celu częściowe usunięcie próchnicy powierzchniowej, stworzenie lepszych warunków dla dopływu powietrza, wody i składników pokarmowych do strefy korzeniowej. Stosując wertykulację osiąga się dodatkowo zwiększenie elastyczności trawnika oraz zwiększenie przepuszczalności gleby zagęszczonej w dolnych warstwach.

Aerator
Napowietrzanie gleby służy rozluźnianiu podłoża i pobudzeniu trawy do lepszego ukorzeniania. Pod wpływem aeracji masa korzeni traw wyraźnie się zwiększa, a darń trawnika wyrównuje się. Systematyczna aeracja przyczynia się do obniżenia strat wynikających z nadmiernego wyparowywania wody, efektywniejszego działania nawozów, podniesienia średniej temperatury gleby w strefie korzeniowej, a także zwiększa elastyczność trawnika oraz zwiększa jego zdolności regeneracyjne.

Wałek sprężynowy
Umożliwia przeprowadzenie zabiegu aeracji trawnika, napowietrzając go i czyszcząc z obumarłej biomasy. Dobry przepływ powietrza w strefie korzeniowej trawy wspomaga jej wzrost, ogranicza procesy gnilne i zapobiega chorobom.
Rozluźnienie podłoża ułatwia przenikanie wody i nawozów zapewniając lepsze odżywienie trawnika. Dzięki temu trawnik pozostaje w dobrej kondycji i zdrowiu, odwdzięczając się pięknym wyglądem i stabilnym wzrostem.

Wałek nożowy
Zadaniem wałka nożowego jest przeprowadzenie zabiegu wertykulacji. Jest to bardzo intensywny zabieg napowietrzania gleby i czyszczenia trawnika z filcu.
Dobrze ponacinany system korzeniowy trawy pozwala na jej lepsze rozkrzewienie, silniejszy wzrost oraz szybkie wypieranie chwastów z trawnika. Noże wykonano z trudnościeralnej, utwardzonej stali.

POJEMNY I WYTRZYMAŁY KOSZ
Poszycie kosza wykonane jest z wytrzymałego materiału, odpornego na warunki atmosferyczne i działanie enzymów roślinnych.
Kosz jest także odporny na odkształcenia dzięki zastosowaniu stalowego stelaża pokrytego powłoką antykorozyjną.
Urządzenie wyposażone jest w bardzo trwały i łatwy w obsłudze system mocowania kosza.
Demontaż kosza jest bardzo prosty, wystarczy jedynie unieść tylną osłonę i za pomocą uchwytu wyjąć kosz.

MOCOWANIE WAŁKÓW ROBOCZYCH
System mocowania wałków roboczych jest prosty i niezawodny. Wymiana wałków odbywa się poprzez odkręcenie tylko trzech śrub i ściągnięcie obejmy dociskowej.
Tego typu rozwiązanie przewyższa niezawodnością wszelkie systemy beznarzędziowe oparte o szybkozamykacze i klamry.

REGULACJA GŁĘBOKOŚCI PRACY
Głębokość roboczą wertykulatora, aeratora można ustawiać w ośmiu położeniach.
Sprawdź właściwą pozycję podczas pracy, aby noże przy wertykulowania i sprężyny przy napowietrzania trawnika nie uszkodziły korzeni trawy.

Łożyskowane koła zmniejszają opory toczenia. Łożyska nie zużywają się w takim stopniu jak łożyska ślizgowe, co zapewnia długą niezawodną pracę.

DANE TECHNICZNE

 • Moc max: 3,8 kW
 • Pojemnik / kosz w zestawie: Tak
 • Obroty silnika: 5 500 obr/min
 • Obroty silnika (max): 6 500 obr/min
 • Pojemność skokowa silnika: 196 cc
 • Ilość noży: 6
 • Szerokość robocza: 380 mm
 • 1 bieg do przodu
 • Waga 39 kg

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl